• info@rehbergezgini.com
  • WhatsApp:
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
558 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: sefa ögelge
  • ADRES: Güzelyalı mah 81178 sokak Günişan apartmanı b blok zamin kat
  • TELEFON: 0 (507) 090 8358
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 24:00

FİRMA HAKKINDA

Karate-do, nihai amacı olarak kazanmayı değil çalışma ve eğitim sonucu tecrübe birikimine sahip olarak karakter mükemmeliyetine erişmeyi hedef alan bir martial sanattır. Aynı zamanda güç ve sistematik çalışma sayesinde her biri etkili ve güçlü silah haline gelen vücudun her bölümünün tümünü kullanmak suretiyle yapılan bir nefis müdafaası şeklidir. Karate tüm vücut hareketlerinin bir muvazeneye erişmesi (dengelenmesi) ve bu yolla vücut hareketlerinin bir bütün halinde olgunluk meydana getirmesini amaçlar.  Karate vücudun her bölümünün birlikte kullanımını sağlar ve bacaklar, kalça, amudi fukarı, omuz ve kollar mekanik olarak koordine bir sistemle birbirlerine etki-tepki yapar hal gelerek vücudun değişik noktalarında meydana getirilen gücün tek bir yere kanalize edilmesi suretiyle müthiş bir kuvvet ortaya çıkmasına yol açar.

Bu tip kordinasyon temel haraketlerin (Kihon) sürekli çalışması ile elde edilebilir. Bu temel haraketler zaten değişik ve karmaşık yapıları itibarıyle kendi başlarına komple bir sanat formu sayılabilirler. Teml tekniklerde ustalaşma Karate-Do’nun diğer iki yönü olan resmi egzersizler (Kata) ve tatbikata (Kumite) geçmek için iyi bir zemin oluşturur.

Karate-do dünyada önemli bir popularite kazanmıştır ve gerçek karate için çok iyi olmuştur ancak bazı gruplar karatenin esas amacı olan ahlaki ve ruhsal bakışlara sahip olma yolundan uzaklaşmışlardır. Bu tutum, hiç gelişmeyecek olan serbest dövüşe gereğinden fazla önem verilmesi sonucunu doğurur. Gerçek Karate-Do vücut ve ruhu eğiterek hasma saygı duymayı gerektirir ki bu da yürekten ve tüm enerji ile aynı zaman da sa tevazu ile çalışarak elde edilir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.